Boeken

Heb jij het gevoel dat je vastzit?

menquiry-heb-jij-het-gevoel-dat-je-vastzit-matthew-ansley-unsplash

De Keuze | leven in vrijheid

Edith Eva Eger was zestien jaar oud toen ze in 1944 naar Auschwitz werd gedeporteerd. Haar ouders werden direct naar de gaskamer gestuurd en Edith werd gedwongen om voor Mengele te dansen. Haar onverschrokkenheid hielp haar en haar zusje te overleven, al waren ze nog maar nauwelijks in leven toen het kamp eindelijk werd bevrijd.

Edith volgt vanaf haar vijfde balletles, studeert aan een privé-gymnasium en turnt in het Olympisch trainingsteam – totdat ze niet langer mag meedoen vanwege haar Joodse achtergrond. In het voorjaar van 1944 worden Edith, zus Magda en hun ouders in veewagons onder de poort met Arbeit macht frei afgezet. Zus Klara is met behulp van haar vioolleraar al eerder achtergebleven in Boedapest. Na de oorlog blijkt dat van de ruim vijftienduizend gedeporteerden uit Kassa, slechts zeventig mensen de oorlog hebben overleefd.

In De keuze deelt dr. Eger haar oorlogsherinneringen en de opmerkelijke verhalen van hen die zij sindsdien heeft geholpen. Ze doet uit de doeken hoe ze als psycholoog haar cliënten al jarenlang helpt om zich uit hun eigen gedachten te bevrijden, en hoe iedereen uiteindelijk voor vrijheid kan kiezen.

Bestel hier ‘De Keuze’

LEES OOK  Parfums de Marly’s nieuwste geur… Kalan
[adrotate group="6"]

Gerelateerd

Mayeau de Naise: de mayonaise die ruikt naar ironie en haute couture

Pockies lanceert Mayeau de Naise: een knoflookmayonaise in parfumverpakking. Comfortfood krijgt…

Helly Hansen Winter Village bewijst dat stijl en sneeuw wél samengaan

Helly Hansen geeft skikleding een make-over met Winter Village. Techniek, comfort en stijl komen…

Jutta Leerdam x Omega: goud om de pols, ijs onder de voeten

Jutta Leerdam sluit zich aan bij OMEGA en zet koers naar olympisch goud in stijl. Met een Moonshine…

Carhartt Active Jac viert vijftig jaar stijl en spierballen

Vijftig jaar geleden rolde de eerste Carhartt Active Jac van de band. Gemaakt voor de bouwplaats,…

Dai Carter doorbreekt het macho-keurslijf met nieuwe podcast

Oud-commando Dai Carter doorbreekt het macho-ideaal met zijn nieuwe podcast Missie Mentale Kracht….

The Terminal List: Dark Wolf overtreft seizoen één

Dark Wolf is de rauwe Prime Video-prequel van The Terminal List. Hard, macho en spannend, met…

Partida Blanco – dé pure tequila voor de zomer in Nederland

De nieuwe Partida Blanco Tequila is nu verkrijgbaar bij Gall & Gall (350 winkels en online) en…

In je oren: 5 nieuwe podcasts voor onderweg, je training of op de bank

Vijf verse podcasttips die je scherp houden tijdens het rijden, trainen of ontspannen. Van…

Espresso op niveau: waarom KitchenAid de spelregels verandert

Espresso is geen luxe. Het is een basisbehoefte, net als zuurstof en sarcasme. Als sporter weet ik:…